Zdzisław Dąbczyński wywiad
Odwiedziny w Via Expert – wywiad
16 lipca 2013
Najcenniejszy kapitał Zdzisław Dąbczyński
Najcenniejszy kapitał…
24 lipca 2013

Być i mieć, czyli praca a rodzina – jak to pogodzić?

Często kotłuje się w mojej głowie pytanie: jak i być, i mieć? Czasem sam się przed sobą tłumaczę: tylu ludziom dawałem pracę, tyle ciekawych rozwiązań dostarczyliśmy wraz z Wimedem polskim drogom… przykłady można by mnożyć. Przez lata poświęcałem rodzinę dla pracy i własnych wyzwań.

Teraz wiem na 100% jak ważna jest równowaga pomiędzy własnym ja, rodziną a tym, co można nazwać pracą i własnym wyzwaniami. Chodzi o to, by znaleźć takie kompromisy, dzięki którym i utrzymuję właściwe relacje rodzinne, i jestem zadowolony z pracy, i mam czas dla siebie oraz moich najbliższych.

W przypadku ludzi biznesu jest to wyzwanie tym bardziej trudne, ale ważne – jeśli rodzina ma dla nas wartość.Z jednej strony tworzymy rzeczywistość gospodarczą, z drugiej – realizujemy siebie. Potrzebujemy jednak oazy domowego spokoju!

Brian Tracy trafnie stwierdza w swej książce Maksimum osiągnięć:

maksimum efektywności w pracy, maksimum czasu w domu.

Trzeba się pilnować, żeby nie przenosić pracy do domu. Mnie pomaga przebieranie się tuż po przyjściu do domu w coś, co kojarzy się z atmosferą domową, z czymś innym niż praca.

Staram się też nie przeciągać pobytu w pracy nad to, co konieczne. Nie jest to łatwe…

SPRÓBOWAĆ MOŻNA ZAWSZE!

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.