FOMO.
Odzyskaj swój czas
2 października 2019
Spotkania w dobie pandemii #covid19
21 kwietnia 2020

Inspiracje i drogowskazy podczas Kick-Off 2020 firmy Hilti

Wspólne świętowanie sukcesów i wyznaczenie planów na przyszłość to ważny element budowania każdego zespołu. Firma Hilti wie o tym doskonale, ponieważ co roku organizuje wydarzenie mające na celu wewnętrzne wzmocnienie firmy. Miałem wielką przyjemność być gościem i prelegentem jednego z takich wydarzeń – „Kick-Off 2020”.

To był wieczór wypełniony wspaniała atmosferą ludzi, który mają wspólny cel, misję i wartości. Cieszę się, że podczas dorocznego wydarzenia firmy Hilti mogłem zaprezentować uczestnikom, przede wszystkim pracownikom i partnerom Hilti, część mojego dorobku i moich przemyśleń jako przedsiębiorcy. Podczas panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyli także przedstawiciele firm Romex oraz Friwen, miałem okazję opowiedzieć o historii, teraźniejszości i przyszłości WIMEDu. Mówiłem więc o przeszłości, o trudzie i ryzyku budowania firmy produkcyjnej od podstaw – o pierwszym postawionym znaku, o pierwszym pracowniku i pierwszej własnej hali produkcyjnej. Mówiłem także o teraźniejszości, a więc o czasie transformacji pokoleniowej, rzeczywistości sukcesji i podejmowania wyzwań rzucanych przez nowe rynki. Mówiłem wreszcie o przyszłości, o moim marzeniu, by WIMED był liderem swojej branży, by produkował rozwiązania coraz bardziej innowacyjne, bezpieczne, wspierające wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Na koniec, w ramach oryginalnego dodatku, nie mogło zabraknąć również piosenki. Utwory muzyczne, te własne lub te powstałe na kanwie cudzych tekstów, związane są z kulturą WIMEDu od zawsze. To znaczy – od zawsze śpiewaliśmy, od zawsze mądra piosenka była dla nas inspiracją, źródłem energii, bodźcem do działania i przestrzenią integracji. Z pełnym przekonaniem, dzieląc się ułamkiem naszej wewnętrznej kultury organizacyjnej, zadedykowałem uczestnikom „Kick-Off Hilti 2020” dwie piosenki – Razem znaczymy więcej oraz Kod sukcesu. Jestem przekonany, że przesłanie tych tekstów jest uniwersalne. Każdy może odnaleźć w nim to, co dla niego szczególnie ważne.

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.