O znakach inspirujących do życia. Rozmowa z Tomaszem Słodkim
16 września 2017
Inspiracje i drogowskazy I Nowa playlista YouTube
21 października 2017

Znaki na bezdrożach. Wywiad na łamach „What’s Up Magazine” – pierwszego pisma dla korporacji

Outsourcing zawładnął Krakowem na dobre. Blisko 60 000 osób, które pracują w krakowskich oddziałach globalnych korporacji, sięga po „What’s Up Magazine” – pierwszy magazyn dla outsourcingu.

Zdzisław Dąbczyński dla What’s up magazine

Zdzisław Dąbczyński dla What’s up magazine. Właśnie na łamach tego magazynu, który został powołany na potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku outsourcingu w Krakowie, ukazał się obszerny wywiad pt. „Znaki na bezdrożach”. Pismo wydawane przez Fundację Aktywnych Obywateli dociera do pracowników korporacji bezpłatnie. Jego comiesięczny nakład wynosi 25 000 egzemplarzy. Z niemałą satysfakcją podzieliłem się z redakcją pisma, a tym samym z pracownikami krakowskich korporacji, moją opowieścią o budowie własnej firmy. Blisko trzydzieści lat doświadczeń polskiego przedsiębiorcy zawarłem – w telegraficznym skrócie – w rozmowie z redaktorem Rafałem Romanowskim.

Zdzisław Dąbczyński. Przedsiębiorca i założyciel WIMED.

Moja droga przedsiębiorcy

Wywiad stał się okazją do podsumowania moich doświadczeń jako przedsiębiorcy, a zarazem pozwolił mi sformułować kilka spostrzeżeń odnośnie całokształtu polskich warunków gospodarczych. Jakże często zapominamy o tym, że przed trzydziestoma laty dostęp do wszelkiego rodzaju udogodnień był ograniczony. Podobnie, gdy rozpoczynałem produkcję znaków drogowych, do najbliższego oddziału poczty musiałem jechać trzy kilometry. Dzisiaj w ułamku sekundy wymieniam informacje z kontrahentami czy dostawcami, którzy mieszkają po drugiej stronie globu. Kiedyś, gdy polska gospodarka dopiero co nabierała tempa, z łatwością można było wszystko sprzedać, ale zarazem – trudno było cokolwiek kupić. Panował wówczas duży deficyt materiałów i produktów. Dziś sytuacja jest zgoła odwrotna – z łatwością można wszystko kupić, natomiast trudno jest cokolwiek sprzedać. W przedsiębiorczości, takie jest moje najgłębsze przekonanie, niezmiennie liczą się jednak te same wartości. Są to: rzetelność informacji, konkretna odpowiedź na potrzeby klienta, uczciwość zawartej umowy.

Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i Drogowskazy Wywiad dla What's up magazine.

W wywiadzie nie zabrakło również wzmianki dotyczącej inspirowania do działania młodych polskich przedsiębiorców. Chcę, aby moje doświadczenia i obserwacje stały się swoistym drogowskazem. Co więcej, pewnego rodzaju bodźcem dla osób, które wkraczają w dorosłe życie. Dla wszystkich tych, którzy podejmują pierwszą pracę, albo mierzą się z założeniem własnej działalności gospodarczej. Z taką właśnie intencją wydałem pierwszą książkę pt. „Inspiracje i drogowskazy”. To autentyczna historia polskiego przedsiębiorcy, która dla innych – zarówno młodszych, jak i starszych – może się stać inspiracją do działania i drogowskazem do życiowego spełnienia.

Polecam lekturę całego wywiadu na stronie: http://whatsupmagazine.pl/

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.