Znaki na bezdrożach. Wywiad na łamach „What’s Up Magazine” – pierwszego pisma dla korporacji
19 września 2017
Znaki drogowe, które rozbudziły wyobraźnię włoskiego artysty.
30 października 2017

Inspiracje i drogowskazy I Nowa playlista YouTube

Książka mojego autorstwa, „Inspiracje i drogowskazy”, stała się inspiracją dla Krzysztofa Sarneckiego. Przedsiębiorca i trener biznesu, założył na YouTube playlistę pod tym właśnie tytułem – „Inspiracje i drogowskazy”.

Inspiracje i drogowskazy

Nowa playlista, która jest częścią autorskiego kanału „Krzysztof Sarnecki”, w całości poświęcona jest prezentowaniu wartych przeczytania książek. Tym bardziej cieszy mnie zatem fakt, że właśnie moja książka, „Inspiracje i drogowskazy”, stała się zarówno pretekstem do powstania playlisty, jak i inspiracją do nadania jej stosownej nazwy. Nie mniej cieszy mnie również ten przywilej, że moja książka jako pierwsza otwiera serię wydawniczych rekomendacji emitowanych przez Krzysztofa Sarneckiego na YouTube.

Inspiracje i Drogowskazy. Nowa książka Zdzisława Dąbczyńskiego. Prezesa firmy WIMED.

„Książka, którą napisał Zdzisław Dąbczyński, jest ciekawa pod wieloma względami. W jaki sposób ja na nią spojrzałem? A może w jaki sposób wam ją zasugeruję? Otóż w taki, iż sięgnę do spisu treści” – mówi na swoim kanale Krzysztof Sarnecki. I rzeczywiście, jedną z najprostszych metod, by zorientować się w treści książki, a zarazem polecić ją kolejnym czytelnikom, jest sięgnięcie do spisu treści. Właśnie w tym miejscu znajduje się swego rodzaju mapa prezentująca kolejne rozdziały. Z niej możemy dowiedzieć się o kluczowych sprawach, które na łamach książki zostaną odpowiednio rozwinięte. Niektóre książki, szczególnie te wydawane w Stanach Zjednoczonych, w miejscu spisu treści mają ponadto krótkie streszczenia poszczególnych rozdziałów. W ten sposób każdy czytelnik może zorientować się, czy treść książki odpowiada jego zainteresowaniom, czy nie.

Krzystzof Sarnecki o książce Zdzisława Dąbczyńskiego. Przedsiębiorcy, założyciela firmy WIMED.

Zainspiruj się

Co zatem mówi nam spis treści książki „Inspiracje i drogowskazy”? Wszystkie rozdziały, choć dotyczą sposobu rozsądnego przeżywania własnego życia, nawiązują w stylistyce do branży drogownictwa. Mamy zatem takie oto kolejne tytuły rozdziałów: „Serpentyny i wiraże myśli i emocji”, „Zatłoczone centra życia biznesowego” oraz „Krainy wytchnień i spotkań z ciekawymi ludźmi”. Te trzy pierwsze rozdziały to zaledwie wprowadzenie do kolejnych partii książki. Jak widać zaczynamy od spraw podstawowych. Czyli od emocji, które najczęściej decydują o poziomie naszej energii życiowej. Kolejno, zastanawiamy się jak znaleźć balans między życiem zawodowym a bezcennymi „krainami wytchnień”.

Autentyczna opowieść przedsiębiorcy

„Remonty, naprawy i modernizacje dróg własnych i publicznych” to rozdział, w którym można się przekonać, że każda przegrana może być wygraną. „Doły, przełomy i wyboje – nasze ograniczenia” to kolejna partia książki. Możemy w niej znaleźć proste recepty na to, jak w trudnych życiowych momentach mimo wszystko znajdować optymistyczne przesłanie. O tym, że starannie pielęgnowane pasje wpływają na długie i szczęśliwe życie, przekonamy się dzięki lekturze rozdziału pt. „Drogi i bezdroża talentów i zdolności”.

Inspiracje i drogowskazy. Książka Zdzisława Dąbczyńskiego inspiracją dla powstania niwego kanału na TouTubie.

Kolejny rozdział to opowieść o wodzie, która zapewnia naszemu organizmowi odpowiednią kondycję. Tym samym pozwala lepiej zarządzać naszymi emocjami. Swoistym domknięciem całości, jest krótka refleksja pod tytułem „Stabilna przystań życia rodzinnego”. Każdy przecież poszukuje stabilnej oazy. Taką oazą powinien stać się dla nas właśnie dom wraz z naszymi najbliższymi. „Jak i być, i mieć? (…). Chodzi o to, by znaleźć kompromisy. Takie, dzięki którym i utrzymuję właściwe relacje rodzinne, i jestem zadowolony z pracy. A więc mam czas dla siebie oraz moich najbliższych” – oto jedno z ostatnich zdań, które znajdujemy w książce.

Raz jeszcze szczerze dziękuję Krzysztofowi Sarneckiemu, z którym przed paroma laty miałem okazję współpracować. Cieszę się, że moja książka – swoista synteza zgromadzonej przeze mnie wiedzy życiowej i biznesowej – stała się inspiracją dla powstania kanału o tej samej nazwie.

Recenzję Krzysztofa Sarneckiego polecam serdecznie: zobacz nagranie.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.