O mnie

Zdzisław Dąbczyński

Założyciel firmy WIMED

Zaczynał od szopy, garażu przy domu i jednego pracownika na pół etatu. Dziś jest właścicielem jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – WIMED.


Zawsze chciałem być przedsiębiorcą

Od szopy
do nowoczesnej firmy


Od wiejskiego chłopca
do przedsiębiorcy
W 1988 roku założyłem firmę WIMED. Siedzibą zakładu była kuchnia, czasem pokój, garaż naszego wiejskiego domu i mała szopa kryta eternitem.

Na początku byłem specjalistą od wszystkiego: od cięcia, spawania, malowania, wycinania szablonów, wystawiania faktur, załadunku i transportu. Dziś przedsiębiorstwo jest liderem w Polsce i marką dobrze rozpoznawaną w Europie w obszarze produkcji znaków drogowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Firma mieści się we własnym obiekcie o powierzchni hal o ponad 5000 m² i zatrudnia ponad dwustu wykwalifikowanych pracowników.

Inspiracji można szukać wszędzie

Nie pouczam a inspirująco rozwijam

Co pozwoliło mi znaleźć się tu, gdzie teraz jestem?
Być spełnionym człowiekiem?
Powiedziałbym zdecydowanie: INSPIRACJE.
Znak drogowy inspiracje

Ważne było wszystko co inspirowało do coraz lepszego prowadzenia i rozwijania firmy. A co jeszcze ważniejsze: do szukania odpowiedzi na pytania: jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi.

Inspirując rozwijam – to moje główne motto, które towarzyszy mi do dziś, i tym mottem próbuję zarażać innych. Przygotowuję i przekazuję esencję wiedzy życiowej i biznesowej ludziom otwartym na zmianę.

Nie robię tego z pozycji eksperta, mędrca, znawcy. Występuję w roli pokornego inspiratora, który nie narzuca swoich tez, ale inspiruje, zaprasza do poszukiwania analogii i wspólnych przemyśleń. W książce „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia” często zwracam się z pytaniem do czytelników: a jak to bywa z Tobą drogi czytelniku?