Pasja. Zdzisław Dąbczyński.
Moje pasje wspomagają długowieczność i szczęście
30 lipca 2013
Akceptacja. Refleksje o akceptacji Zdzisław Dąbczyński
Refleksje o akceptacji
19 sierpnia 2013

Zamień 24 godziny na 100 dolarów…

Zamień 24 godziny na 100 dolarów i przelicz, ile kosztuje każda sekunda, minuta, godzina Twojego życia. Na co przeznaczasz swój czas? Co zajmuje Twoje myśli?

Inspiracje. Impuls do zmian

Inspiracje pobudzają do działania. Co więcej, pozwalają dążyć do zmiany. Dzisiaj słów kilka o wartości życia. Czy tracić czas na narzekania, kłótnie czy też zaśmiecanie głowy sprawami, na które nie mamy żadnego wpływu? Wielu z nas „wydaje od razu 30 dolarów” chociażby na pretensje do innych osób. Dlatego też, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: po co to robię, co mi to daje? Co więcej, czy jest w tym coś dobrego, konstruktywnego? Warto uświadomić sobie tą zależność, ponieważ to my sami rozporządzamy naszym czasem.

Ile kosztuje Twój czas?

Zamień 24 godziny na 100 dolarów i przekonaj się – na co wydajesz swój czas? Czy inwestujesz go w rzeczy, które Cię rozwijają, prowadzą do czegoś większego? A może wręcz przeciwnie, marnotrawisz go, denerwujesz się na otoczenie, na sytuację – jednym słowem – rozdrabniasz go na bezwartościowe rzeczy?. Na co przeznaczam swój czas, swoje myśli? Zamień dobę na 100 dolarów i zobacz, ile kosztuje Twoja sekunda, minuta i godzina. Finalnie, w ten prosty sposób, uświadomisz sobie ile tracisz czasu, na rzeczy, które nie wnoszą nic dobrego do mojego życia. Na co przeznaczę mój czas? Wybór należy do mnie.

Inspiracje. Czas to pieniądz.

Inspiracje do zmiany

86% sytuacji, których się obawiamy, wcale się nie wydarza. Na kolejne 8% nie mamy wpływu. Następne 6%, wynikają z naszej winy.

Wiele dolarów marnotrawimy, ponieważ wydajemy na narzekanie i pretensje. Co więcej, obarczamy kogoś lub coś naszym niepowodzeniem. Słowem, przypisujemy odpowiedzialność czynnikom zewnętrznym. To dosyć bezpieczne, tkwić w swojej strefie komfortu. Co więcej, tkwimy w tych schematach przez lata. Boimy się wyjść z inicjatywą. A przecież wiele opublikowanych badań, jednoznacznie pokazuje, iż 86% sytuacji, których się obawiamy, wcale się nie wydarza. Na kolejne 8% nie mamy wpływu. Następne 6%, wynikają z naszej winy. Zmiany należy zacząć zawsze od siebie. Pamiętaj mamy 100 dolarów do wydania. Dlatego też, pomyśl na co przeznaczasz tą kwotę? Pamiętaj, o co zasiejesz, to zbierzesz w przyszłości. Biorąc powyższe, trzymam za Ciebie kciuki.

Więcej inspiracji i refleksji znajdziesz w mojej książce  „Inspiracje i drogowskazy„.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.