Inspiracje. Zdzisław Dąbczyński.
Jeżeli praca jest przyjemnością, to życie jest zabawą
7 grudnia 2013
ViaExpert. Rozmowa ze Zdzisławem Dąbczyńskim.
Zmień swój świat a odniesiesz sukces
21 kwietnia 2014

Przedsiębiorczość w praktyce. Lekcja nr 2

Przedsiębiorczość w praktyce! Za nami kolejne spotkanie w Tuchowskim Liceum. Inicjatywa pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Budzika – Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Praktyczne lekcje przedsiębiorczości

Przedsiębiorczość w praktyce. Wszelkie inicjatywy mające zapalać młodych ludzi, dopiero kroczących na drodze swojego wyboru zawodowego są pochwały godne. Dlatego też, cieszę się z inicjatywy, którą podjęło się moje rodzinne Liceum. Co więcej, uważam, że w naszej edukacji jest bardzo mało inicjatyw związanych z pobudzaniem i inspirowaniem młodzieży. Biorąc powyższe, ogromnie się cieszę, że mogłem po raz kolejny uczestniczyć w spotkaniu i podzielić się swoją refleksją.

Przedsiębiorczość w praktyce

Droga przedsiębiorcy nie jest łatwa. Po pierwsze, decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej, nie sposób popaść w wir różnych formalności. Osoba zakładająca działalność musi się z tym liczyć. Jednak bycie przedsiębiorcą – co uważam – jest swojego rodzaju misją. To powołanie, które osobiście rozwijam od niemal 30 lat. Ważne jest to, aby znaleźć na siebie sposób. W moim mniemaniu – z czym podzieliłem się z młodzieżą – brakuje pewnej praktycznej wiedzy. Owszem mamy podręczniki, pisane przez praktyków, ale robiąc kwerendę, zauważyłem, że są to głównie pozycje zagraniczne. Co więcej, tyczą się one konkretnego rynku i środowiska. Dlatego też, postanowiłem zebrać swoją refleksję i podzielić się praktycznymi wskazówkami. Efektem tych działań jest moja książka „Inspiracje i drogowskazy„.

Bądź uważny i otwarty

Podczas spotkania z tuchowską młodzieżą, bardzo mocno zaznaczałem, jak istotna jest wiedza i doświadczenie innych. To nieoceniona pomoc i wiedza. Przecież, niezależnie od branży, część wzywań stojąca przed założycielami jest wspólna. Warto zatem szukać, pytać i zbierać owoce doświadczeń innych.

Zachęcam do obejrzenia skrótu z kolejnej praktycznej lekcji  w tuchowskim LO. Film został przygotowany przez ucznia LO – Arkadiusza Steca.

http://www.wimed.pl/aktualnosci/180,ii_wyklad_z_przedsiebiorczosci_ze_zdzislawem_dabczynskim_w_lo_tuchow/1

Zapisz

Zapisz

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.