Fundacja Wimed Plus. Warsztaty. Patrick McKeown
Oddychaj zdrowo i prawidłowo!
23 września 2013
Fundacja Wimed Plus. Warsztaty. Patrick McKeown
Fundacja Wimed Plus. Szkolenie „Oddychaj prawidłowo nosem”
22 października 2013

Koniec z narzekaniem!

Koniec z narzekaniem! Relacje międzyludzkie, jak wszyscy dobrze wiemy, to sprawa wcale niełatwa. Chyba nawet najtrudniejsza, gdyż wymaga od nas maksimum cierpliwości, pokory, umiejętności słuchania. Nie zacietrzewienia, przeforsowywania z uporem swojego zdania i nieliczenia się z innymi.

Koniec z narzekaniem

Koniec z narzekaniem. Niejednokrotnie chcielibyśmy, aby inni ludzie myśleli tak jak my i robili tak jak my sami. Słowem, żeby ich zachowanie i reakcja odpowiadała z naszym oczekiwaniem. Jak dobrze, że istnieje jednak bogactwo charakterów i każdy z nas jest wyjątkowy! Każdy z nas utożsamia w sobie odmienną paletę barw i emocji. Dzięki temu, wspólnie możemy tak efektywnie działań i współpracować. Gdybyśmy nie różnili się od siebie, jak mogłoby wyglądać nasze życie? Jak byśmy współdziałali dla osiągnięcia zamierzonego efektu? O bogactwie charakterów można poczytać w książce Florence Littauer, Osobowość plus. Polecam ją, gdyż zainspirowała mnie do introspekcji i bardzo wiele nauczyła w kontaktach z innymi.

Ludzi trzeba zrozumieć, polubić, zaakceptować, a nie denerwować się, że są inni, że nie są tacy, jakimi chcielibyśmy, aby byli, aby robili to, czego my oczekujemy.

Buduj relacje

Jednym z kluczy do szczęścia jest właśnie umiejętność dogadywania się ze sobą i z ludźmi, którzy nas otaczają. Nie jesteśmy samotnymi wyspami i warto popracować nad relacjami z innymi – możemy się zadziwić, jak wiele dobra jest w ludziach, którzy nas otaczają! Zaakceptuj, to, że każdy z nas jest inny. Tym samym inaczej reagujemy w różnych sytuacjach. To jest naturalnie. Nie ma sensu wściekać się, że ktoś zachował się na tak jakbyśmy chcieli. Koniec narzekania na cudze wady. Ich zrozumienie na pewno poprawi nasze relacje a także zmieni nastawienie do świata, ludzi, będzie korzystnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie!

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.