W książce znajdziesz inspirującą i prawdziwą
HISTORIĘ POLSKIEGO PRZEDSIĘBIORCY


Od szopy do nowoczesnej, międzynarodowej firmy, od wiejskiego chłopca do przedsiębiorcy. Prawdziwa historia polskiego przedsiębiorcy – Zdzisława Dąbczyńskiego. Praktyczne inspiracje sprawdzone w życiu, które pomogły autorowi książki pokonać trudności na ścieżkach biznesu i krętych, życiowych drogach.

„Jednym z ważnych motywów powstania książki była chęć podsumowania przeze mnie dotychczasowych lat pracy, obserwacji życia i wynikających z nich przemyśleń.(…) Od ukazania się pierwszego wydania przyszło mi zdać wiele kolejnych życiowych egzaminów i podjąć sporo nowych wyzwań. Udało mi się postępować zgodnie z inspiracjami i radami zawartymi w książce i na własnym przykładzie sprawdzić, że „to działa”. Stąd ponowna chęć podzielenia się moimi doświadczeniami z czytelnikami i decyzja o przygotowaniu drugiego, uzupełnionego wydania...”Kup książkę już teraz!

Różne wersje i atrakcyjne rabaty

Tylko u nas! W sprzedaży wydanie I i wydanie II uzupełnione książki.
W naszym sklepie znajdziesz wersje tradycyjne i elektroniczne oraz atrakcyjne rabaty.
Przejdź do sklepu i dobierz produkt do potrzeb.

Kup TERAZ!

Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED

Zdzisław Dąbczyński, założyciel firmy WIMED. Kiedyś właściciel małego zakładu, dziś przedsiębiorca stojący na czele jednej z najnowocześniejszych i najbardziej cenionych w Europie firm z branży oznakowania dróg. Zaczynał od szopy, dziś zatrudnia ponad 200 wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

To człowiek ciekawy świata, chętnie dzieli się z innymi swoimi inspiracjami, jest otwarty na ludzi i nowe pomysły (posiada ponad 100 zgłoszeń w Urzędzie Patentowym RP). Kocha poezję i muzykę, pisze wiersze, śpiewa i gra na gitarze. Zgłębia tajniki zdrowego stylu życia, propaguje picie wody jako podstawy zdrowia i dobrej kondycji, podróżuje i aktywnie uprawia trekking. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą z innymi m.in. jako prelegent licznych konferencji i warsztatów.

Mieszka od urodzenia w tej samej wiosce. Od 33 lat jest mężem uwielbianej żony; ojcem trzech córek i dziadkiem. Na co dzień szuka dobra i odpowiedzi na pytanie: jak żyć lepiej, zdrowiej, mądrzej?

Czytaj więcej

Recenzje, które wiele dla mnie znaczą


„Informacje zwrotne, jakie otrzymałem od czytelników, przeszły moje najśmielsze oczekiwania – otrzymałem mnóstwo ciepłych komentarzy, recenzji i podziękowań.
Wiele osób dostrzegało podobieństwa pomiędzy własnym losem, własnymi doświadczeniami a moimi przeżyciami, emocjami i inspiracjami.
Dla wielu interesujących rozmów z moimi czytelnikami, dla poznawania ich komentarzy, słuchania ich podziękowań, warto było pisać.
Warto było układać swoje przemyślenia nie tylko dla innych, ale i dla siebie”.

 • Autora „Inspiracji i drogowskazów” znam od 13 lat i zawsze inspirował mnie do niekonwencjonalnych działań i innowacyjnych rozwiązań. Każde z nim spotkanie to fajerwerk nowych idei i  pomysłów. Do książki będę wracał podziwiając optymizm i radość założyciela WIMEDU.

  prof. Włodzimierz Roszczynialski
  Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Autora znam od wielu lat. W pełni utożsamia cytowane w tej książce powiedzenie Norwida: „by mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło…” Z tego powodu spotkania, seminaria ze Zdzisławem, nie tylko lektura jego książki, dają posmak czystego dualizmu. Z jednej strony lata bardzo wysoko z drugiej, to człowiek mocno trzymający się ziemi. Nade wszystko zaś bardzo rodzinny.

  Polecam.

  Robert Krool
  www.lifeskills.pl
 • Zdzisław stworzył uniwersalny zbiór zasad, dzięki którym ludzie mogą stać się lepszymi. Polecam.

  Adam Góral
  Prezes Zarządu Asseco Poland S.A.
 • Jasne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Tak w jednym zdaniu mógłbym opisać książkę „Inspiracje i drogowskazy”. Przedsiębiorca, mąż, ojciec, a przede wszystkim człowiek z pasją, pisze o tym co w życiu ważne, o umiejętności współdziałania i życia w zgodzie ze sobą i innymi.

  Ryszard Florek
  założyciel i Prezes Zarządu FAKRO Sp. z o.o.
 • Nie lubię poradników typu „jak żyć”, „jak osiągnąć sukces”. Okazało się jednak, że lektura książki Zdzisława Dąbczyńskiego wciągnęła mnie, bo opisuje niezwykłą historię życia człowieka, który nie tylko zdobył pieniądze, ale co ważniejsze - wiedzę. Nauczył się dwóch języków i stworzył dużą firmę zachowując wiarę, pogodę ducha i życiowy optymizm.

  dr Krzysztof Pawłowski
  założyciel i Prezydent Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu
 • Zdzisław to mistrz znaków, który przeprowadzi Cię przez każde życiowe rozdroże.

  Tim Clark
  autor Business Model You i współtwórca Business Model Generation