Przedsiębiorczość. Zdzisław Dąbczyński na spotkaniu z licealistami. Tuchów.
Przedsiębiorczość w praktyce. Lekcja nr 2
20 stycznia 2014
Nauka języków obcych. Zdzisław Dąbczyński w tuchowskim liceum.
Kolejne spotkanie z licealistami w Tuchowie
22 kwietnia 2014

Zmień swój świat a odniesiesz sukces

Dla Portalu Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert udzieliłem wywiadu. W rozmowie z Anną Rogalińską opowiadam jak budować drogę swojej kariery zawodowej i nie zgubić się w meandrach życia. Finalnie, to dawka wiedzy ze szkoły życia, której nie znajdziecie w żadnej szkole

Portal Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert

ViaExpert to platforma, której celem jest dzielenie się doświadczeniem. Przedsiębiorcy opowiadają o swoim własnym kodzie sukcesu. Co więcej, to niezbędna dawka inspiracji, o której nie sposób dowiedzieć się z teorii. Dlatego też w rozmowie z Anną Rogalińską podzieliłem się swoją drogą przedsiębiorcy. Dzisiaj po niespełna 30 latach praktyki zawodowej, mogę śmiało powiedzieć na co powinni zwrócić uwagę młodzi adepci sztuki przedsiębiorczości.

Czym jest sukces?

Jak interpretować sukces? Odpowiedziałem krótko, dla mnie sukces to harmonia. Umiejętność cieszenia się życiem i chwilą. Bez względu na to czym się zajmujemy na co dzień. Innymi słowy, to umiejętność doceniania siebie i otoczenia, w którym funkcjonujemy. Moim największym sukcesem – mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem – to umiejętność słuchania i czerpania wiedzy od innych. Te inspiracje, które czerpałem na przestrzeni lat bardzo mocno mnie ukształtowały. Człowiek jest jednością emocji, relacji i przeżyć. Dlatego też mądrości, które czerpałem od ludzi, książek pozwoliły znaleźć mi się właśnie w tym miejscu.

Inspiracje i drogowskazy

Moje inspiracje i przemyślenia zamieściłem w książce „Inspiracje i drogowskazy”. W rezultacie to esencja wiedzy biznesowej i życiowej, którą zbierałem i implikowałem w życie na przestrzeni lat. Wspominam, o tym że, aby zarządzać firmą, trzeba zacząć od siebie. Po pierwsze musisz wiedzieć jak zarządzać sobą, swoimi myślami i emocjami. Finalnie, to one kształtują nasze relacje z otoczeniem. Tym samym mają znaczący wpływ na zapadające decyzję.

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania całego wywiadu w portalu Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert.

http://www.viaexpert.pl/doradza/eksperci-w-viaexpert/822-zmien-swoj-swiat-a-odniesiesz-sukces

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.