Koniec z narzekaniem Zdzisław Dąbczyński
Koniec z narzekaniem!
4 października 2013
Fundacja Wimed Plus. Wywiad ze Zdzisławem Dąbczyńskim o Fundacji WIMED +
Warto zobaczyć
29 października 2013

Fundacja Wimed Plus. Szkolenie „Oddychaj prawidłowo nosem”

Fundacja Wimed Plus, która działa zaledwie od 3 miesięcy prężnie działa z postawionymi sobie celami. 23 września 2013 roku odbyło się szkolenie. Spotkanie dotyczyło prawidłowego oddychania, a w jego tajniki wprowadził nas Patrick McKeown.

Fundacja Wimed Plus

Fundacja Wimed Plus została powołana w sierpniu tego roku. Jej zadaniem jest promowanie profilaktyki i edukacji w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jednym z jej sztandarowych zadań jest profilaktyka zdrowotna. To ważne, aby dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Po pierwsze tylko wtedy będziemy w stanie sięgać po więcej. Co ważne, dobre zdrowie pozwoli nam realizować plany i marzenia. Dlatego też, poświęciliśmy temu zagadnieniu warsztaty. Przygotowaliśmy praktyczne zajęcia z prawidłowego oddychania nosem. Co więcej zaprosiliśmy Patrica McKeowna, aby przybliżył nam swoją historię i opowiedział o tym, jak prawidłowo oddychać i jaki związek ma właśnie ta czynność na całokształt funkcjonowania organizmu.

Oddychaj prawidłowo nosem. Warsztaty Patricka McKeowna

Szkolenie przeprowadził ekspert od prawidłowego oddychania – Patrick McKeown. To człowiek, który przetestował zasadę prawidłowego oddychania na sobie. Co więcej, osiągnął cel – wyleczył się z astmy. Nasze oddychanie jest pod wielkim wpływem współczesnego stylu życia. Brak wysiłku fizycznego, jedzenie, które jest mocno przetworzone, temperatura ustawiona wewnątrz mieszkania, to nasze przyzwyczajenia, które determinują określony sposób oddychania.

Oddychaj prawidłowo

Patrick McKeown stwierdził, że powinniśmy pochłaniać od 4 do 6 litrów powietrza na minutę. Jednakże, co ważne, ludzie, którzy ciepią na różnego rodzaju schorzenia, w tym astmę czy bezdech pochłaniają tego powietrza znacznie więcej. Paradoksalnie im płytszy oddech, tym lepiej. Kiedy zaczerpniemy mniej powietrza, wówczas uwalnia się tlenek azotu, który rozszerza naczynia krwionośne i przewody oddechowe i wtedy dostarczamy więcej tlenu naszym komórkom. Dlatego też, oddech bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie.

Zapraszam do obejrzenia filmików ze szkolenia „Oddychaj prawidłowo nosem”.

https://www.youtube.com/watch?v=eWtkva1cPFs

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.