Metoda Canvas. Pierwsze praca magisterska poświecona temu modelowi biznesowemu. Zdzisław Dąbczyński. Wywiad
Metoda „Canvas”. Praca magisterska
30 lipca 2017
O znakach inspirujących do życia. Rozmowa z Tomaszem Słodkim
16 września 2017

Przedsiębiorczość. Rozmowa z Kamilem Cebulskim, założycielem szkoły ASBIRO

Przedsiębiorczość jest stanem ducha! Nie sposób wyuczyć się jej z podręczników, można jednak słuchać tych, którzy od lat z powodzeniem radzą sobie na polu działalności gospodarczej.

 

ASBIRO. Praktyka nie teoria

Trudno przecenić inicjatywę szkoły ASBIRO. Podstawowym celem szkoły jest inspirowanie rozwoju przedsiębiorczości. Co istotne, chodzi jednak o to, by o tej inicjatywie mówili praktycy. Osoby, które na co dzień prowadzą firmy, nie zaś teoretycy, którzy znają ją jedynie z podręczników. ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. Spośród wielu innych tego rodzaju inicjatyw właśnie to praktyczne podejście do prowadzenia działalności gospodarczej jest znakiem rozpoznawczym ASBIRO. Co więcej, podstawowym kryterium doboru kadry jest doświadczenie w realnym biznesie, a nie dyplomy czy tytuły naukowe. Nauczycielami są właściciele, prezesi i dyrektorzy firm oraz najlepsi trenerzy w Polsce. W gronie wykładowców znaleźć można zarówno prezesów wielkich firm giełdowych, jak i właścicieli niewielkich firm.

 

Kamil Cebulski, który założył ASBIRO, rozpoczął przygodę z biznesem w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat zauważyły go media nazywając najmłodszym milionerem w Polsce. Kamil założył fundację promującą przedsiębiorczość, której głównym zadaniem jest organizowanie praktycznych lekcji w liceach w całym kraju. Lekcje prowadzą praktycy, a nie nauczyciele. To właśnie dla tych ambitnych uczniów, a następnie – jak się okazało – poszukujących rozwoju właścicieli firm, powstała uczelnia ASBIRO jako miejsce spotkań doświadczonych przedsiębiorców z ich młodszymi kolegami.

 

Doświadczenie przedsiębiorcy

Dzielenie się doświadczeniem w zakresie działalności gospodarczej to przywilej każdego spełnionego praktyka. To wielka satysfakcja móc dzielić się nim z innymi. Z dumą obserwuje gdy moja opowieść o pokonanej na przestrzeni blisko trzydziestu minionych lat drodze budowania firmy WIMED, staje się impulsem do rozwoju kolejnych pokoleń polskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że moja rozmowa z Kamilem Cebulskim zainspiruje niejednego młodego człowieka. Stanie się bodźcem do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia przygody. Odwagi, naprzód! Niech ta rozmowa stanie się dla Was inspiracją i drogowskazem!


Zapraszam do wysłuchania rozmowy: kliknij tutaj.

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.