Równe 30 lat przygody zwanej przedsiębiorczością!
28 marca 2018
Od pomysłu do przedsiębiorstwa I Zdzisław Dąbczyński
12 maja 2018

O przedsiębiorczości na Uniwersytecie Dzieci

Przedsiębiorczość to jedna z najbardziej pożądanych dziś predyspozycji. Nic więc dziwnego, że mali studenci Uniwersytetu Dzieci w Krakowie postanowili zasięgnąć wiedzy na temat przekuwania pomysłów w prężnie działające przedsiębiorstwo. Już wkrótce, 12 maja, będę miał wielką przyjemność opowiedzieć o historii rozwoju firmy WIMED studentom kierunku „Mistrz i uczeń”.

 

Uniwersytet Dzieci od 2007 roku zaprasza dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkrywać i rozumieć świat. Zajęcia prowadzone są przez naukowców, specjalistów z różnych dziedzin, artystów i przedsiębiorców. Już ponad 21 000 dzieci w wieku 6-16 lat uczestniczyło w studiach na Uniwersytecie Dzieci, odkrywając i badając wiele dziedzin nauki w aktywny i angażujący sposób. Zajęcia odbywają się na terenie uczelni wyższych, w miejscach kultury, muzeach, firmach. Uniwersytet posiada ośrodki w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie.

 

Już wkrótce, w sobotę 12 maja, odbędzie się kolejny wykład pt. „Jak rozwinąć dobrze prosperujące przedsiębiorstwo?”. Przecież wiele osób ma dobre pomysły i marzy o własnym biznesie. Co sprawia, że tylko niektóre z nich osiągają sukces? Jak, krok po kroku, z mglistych marzeń powstają duże, prężnie działające przedsiębiorstwa? Na te pytania, między innymi, będę starał się odpowiedzieć podczas spotkania z małymi studentami.

Wspólnie ze studentami Uniwersytetu Dzieci zastanowimy się, jakie cechy powinien mieć przedsiębiorca i co gwarantuje sukces jego działania. Czy przedsiębiorczość polega na intuicyjnym podążaniu za swoimi marzeniami, czy może na racjonalnej realizacji z góry założonej strategii? Jak pokonywać przeciwności w trakcie rozwijania własnego pomysłu? Skąd wiadomo, czy dany pomysł odniesie sukces? Jak oceniać własne wizje? Wykład z pewnością stanie się dla studentów również okazją do twórczego wymyślania „inspirujących znaków” na drodze rozwoju swoich pasji.

Serdecznie zapraszam! 12 maja, godz. 14:30, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH, al.Mickiewicza 30 w Krakowie. Do zobaczenia!

Opis na stronie Uniwersytetu Dzieci / Biogram na stronie Uniwersytetu Dzieci

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.