Zdzisław Dąbczyński. Krakowski Klub ASBiRO. Zarządzanie emocjami. Przedsiębiorczość Rozwój. Inspiracje. Barka
Zarządzanie emocjami. Prezentacja dla Krakowskiego Klubu ASBiRO
26 kwietnia 2019
Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i drogowskazy. Pasja. Odwaga. Energia do działania.
Twoja pasja to źródło mocy i eliksir młodości
10 maja 2019

Myśli i marzenia zmieniają rzeczywistość

Zapisuj marzenia, maluj pragnienia. To najpiękniejsze obrazy, które stają się rzeczywistością. Tymi słowami przed laty zapalał do działania Albert Einstein. Ich wartość nie uległa dewaluacji, wręcz przeciwnie, stanowią fundament świadomego rozwoju osobistego.


Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i Drogowskazy. Wimed. Rozwój osobisty


Moje marzenia i cele

Aby myśli i marzenia stały się rzeczywistością, trzeba je wpierw poznać. Nadać im kształt, określić, nazwać. To początek drogi świadomego projektowania przyszłości. Określenie tego, co mogę i chce zrobić, aby sukcesywnie, krok po kroku do nich dążyć. Nie do przecenienia jest ich krystalizacja. Własne marzenia, cele i dążenia zebrane w jednym miejscu – na kartce papieru. Zapytasz, jaki jest sens tej techniki? Żyjemy coraz bardziej intensywnie, w naszych myślach trwa nieustanny ruch, przyśpieszanie i zwalnianie, a tak istotnym wydaje się harmonia, rozwaga i spokój. Obezwładnieni bieżącymi sprawami, niekiedy odstawiamy nasze marzenia na później, na „lepszy czas”. A przecież żyjemy tu i teraz. Dlatego tak ważne jest to, aby mieć jasno sformułowane i zapisane cele, które będę miał na widoku, do których będę wracał i wytyczał drogę ku ich spełnieniu.

Mapa marzeń. Projektuj przyszłość

Projektuj swoją przyszłość. Zastanów się nad tym, w jakim miejscu chciałbyś się znaleźć za kilka lat. Co ta naprawdę zapala Cię do działania i sprawia radość? W jakim kierunku chciałbyś się rozwijać? Trzeba swoje marzenia znać, lubić i podążać za nimi. Ustalić cele i na nich się skupić. Dlatego tak ważny jest dialog ze samym sobą – na czym mi tak naprawdę w życiu zależy? Stwórz własną tablicę marzeń, czyli wszystko to, po co chciałbyś sięgnąć. Nadaj im kształt i przypisz realną wartość. Wówczas, kiedy sprecyzujesz swoje marzenia, będziesz widział swoje cele, a to początek drogi.

Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i Drgowskazy. Myśli i marzenia. WIMED. Praktyka nie teoria

Droga do sukcesu

Przemierzaj świat z mapą własnego życia

Od kilku lat wizualizuje swoje marzenia. Zapisuje plany, określam cele na wielu płaszczyznach życia tak zawodowego, osobistego, jak i rodzinnego. Pierwszy raz zrobiłem to w 2007 roku, zainspirowany pewnym warsztatem prowadzonych przez psychologa motywacyjnego. Dziś robię to regularnie. Przeniesienie celów, głęboko skrywanych marzeń sprawia, iż świadomie, krok po kroku, zacząłem przebudowywać i precyzować swój projekt życie. Technika ta, nie tylko pozwala mi szczegółowo projektować przyszłość, ale także zobaczyć drogę, którą już przebyłem. Dzięki temu widzę z jakiego miejsca ruszyłem, przez co musiałem przejść, a finalnie  gdzie jestem obecnie na mapie moich planów. Praca nad sobą, krok po kroku, konsekwentnie rozwijana przynosi realne korzyści. Zachęcam Was, drodzy Czytelnicy, do zapisywania i świadomego projektowania swojej przyszłości. Bo tylko my – nikt inny – jesteśmy odpowiedzialni za swoją przyszłość.

Zdzisław Dąbczyński. Projektuj przyszłość. Inspiracje i Drogowskazy. WIMED. Rozwój osobisty. Cele
Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.