Najcenniejszy kapitał Zdzisław Dąbczyński
Najcenniejszy kapitał…
24 lipca 2013
Inspiracje. Zamień 24 godziny na 100 dolarów Zdzisław Dąbczyński
Zamień 24 godziny na 100 dolarów…
5 sierpnia 2013

Moje pasje wspomagają długowieczność i szczęście

Pasja i jej rola w życiu człowieka. Czym byłoby życie bez pasji? Jakiekolwiek by one były – są kluczem do szczęścia, spełnienia i samorealizacji. Bez pasji życie jest puste, szare.

Pasja czyni nasze życie bardziej wyraziste

Pasja to nie tylko inspiracja, ale też dobry drogowskaz jak żyć dobrze, długo i szczęśliwie. Warto taką pasję w sobie odnaleźć i zaszczepić na drogach życia. Zastanów się, drogi Czytelniku, jaka przestrzeń w życiu daje Ci niezwykłą energię do działania, radość i motywację do każdego dnia. Ludzi, którzy pielęgnują ją w sobie, zdobywają wiele owoców. Po pierwsze, żyją dłużej. Po drugie, wiodą szczęśliwe, harmonijne życie. Co więcej, stanowią inspirację dla innych.

Pasja. Mój sposób na szczęśliwe życie

Interesuje mnie wiele różnych rzeczy, jednak szczególnie lubię śpiewać i grać na gitarze, harmonijce. Poza tym od czasu do czasu piszę wiersze. Muzyka to coś wspaniałego, coś, co pozwala oderwać się od spraw doczesnych, cieszyć się, wyrażać swoje emocje i siebie. Dlatego też chciałem bardziej profesjonalnie podejść do tematu. Zapisałem się na lekcje gry na instrumencie. To, co usłyszałem, bardzo mocno mnie wzruszyło i dało ogromną motywację do działania. Otóż, nauczyciel, powiedział mi, że ja mam znacznie więcej – mam serce do muzyki. To największy skarb w podążaniu za pasją.

Szukaj inspiracji

Każdy z nas może mieć w swym życiu coś, co daje mu radość, pobudzi ciekawość świata i wiarę w to, że życie jest piękne. Znamy przecież wielu ludzi, którzy mają niewiele a są szczęśliwi. Inni mają „wszystko” a czują się nieszczęśliwi. Ten paradoks bardzo dużo obrazuje. To, co autentycznie sprawia nam radość, dostarcza pozytywnych emocji i wzruszeń, stanowi sens naszego życia. Warto w tym kierunku podążać. Co więcej, warto szukać inspiracji w sobie, w otoczeniu. Innymi słowy, poszukać sposobu na siebie, na swoje życie. Dlatego też życzę Ci drogi Czytelniku wielu takich impulsów i bodźców do działania na szlaku życia. Powodzenia!

 

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.