Fundacja Wimed Plus. Wywiad ze Zdzisławem Dąbczyńskim o Fundacji WIMED +
Warto zobaczyć
29 października 2013
Inspiracje. Zdzisław Dąbczyński.
Jeżeli praca jest przyjemnością, to życie jest zabawą
7 grudnia 2013

Przedsiębiorczość w praktyce. Lekcja nr 1

Przedsiębiorczość w praktyce. W dniu 30 października 2013 roku z inicjatywy Pana Zbigniewa Budzika- Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie odbyło się pierwsze spotkanie z młodzieżą rozpoczynające cykl prezentacji dotyczących przedsiębiorczości i rozwoju jednostki we współczesnych realiach gospodarczych.

Przedsiębiorczość. Wskazówki praktyków

Przedsiębiorczość w praktyce. Założyciel firmy WIMED – Zdzisław Dąbczyński podzielił się swoim 25 letnim doświadczeniem prowadzenia firmy, uznanej nie tylko w kraju, ale także zagranicą. Jego prezentacja pt.: „Od pługa do Prolife” ukazała niełatwą drogę, jaką trzeba było przejść, aby stworzyć firmę. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak ważnym elementem w podejmowaniu różnych przedsięwzięć jest proces kształcenia a także i samokształcenie oraz konieczność dobrej znajomości języków obcych.

Droga do sukcesu

W 1988 roku, zarejestrowałem w Urzędzie Miasta i Gminy w Tuchowie Zakład Rzemieślniczy Wytwarzanie i Montaż Elementów Drogowych. W skrócie WIMED. Początki były wymagające. Pierwszą siedzibą zakładu był garaż, potem kuchnia, następnie mała szopa kryta eternitem. Dziś, ciężką pracą i konsekwencją WIMED jest rozpoznawalną europejską marką wśród firm oferujących oznakowanie dróg i urządzenia zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego. W swoim wystąpieniu dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie zawarłem krótką refleksję o drodze, którą musiałem przejść. O tym, co jest ważne w byciu przedsiębiorcą i jak radzić sobie z problemami. Finalnie, mam nadzieję, że posłuży ona jako impuls do działania.

Chcieć to móc

Jeżeli chcesz coś bardzo osiągnąć, to jesteś w stanie to zrobić. Chcieć to móc. Co więcej, każdy kto założy sobie określony cel i uparcie dąży do jego osiągnięcia, jest w stanie go osiągnąć. Jestem przekonany, iż to nasze myśli i marzenia zmieniają rzeczywistość. Bez wątpienia to działa. Ale najpierw muszę wiedzieć czego tak naprawdę w życiu chcę. Starałem się zainspirować młody ch ludzi do poznawania siebie, poszerzania horyzontów. Teraz, kiedy właśnie są u progu dorosłego życia, to jest tak ważne. Dlatego też, zachęcam do eksplorowania i szukania sposobu na siebie.Co ważne, pamiętajcie, to wy jesteście kreatorami własnego życia. To, co zasiejecie dziś, zbierzecie w przyszłości.

Zamieszczam poniżej kilka zdjęć oraz krótki reportaż wykonany przez uczniów Liceum w Tuchowie.

https://www.youtube.com/watch?v=Nwb-Ilk4lJo

Przedsiębiorczość w praktyce. Zdzisław Dąbczyński na spotkaniu z licealistami

Przedsiębiorczość. Spotkanie Zbigniewa Dąbczyńskiego z licealistami

Przedsiębiorczość. spotkanie w Tuchowskim Liceum. Zdzisław Dąbczyński.

Przedsiębiorczość. Lekcja w praktyce. Zdzisław Dąbczyński.

Przedsiębiorczość. Spotkanie Zbigniewa Dąbczyńskiego z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie

Młodzież z LO w Tuchowie na spotkaniu ze Zdzisławem Dąbczyńskim

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.