Za nami inspirujące spotkanie na krakowskiej barce
15 listopada 2018
Kolęda życząca jedności, zgody, bliskości, wytchnienia i spełnienia marzeń
22 grudnia 2018

Kolejne spotkanie liderów firm rodzinnych pod patronatem DELOITTE

Za nami kolejne spotkanie liderów firm rodzinnych pod patronatem Deloitte. To cykl spotkań podczas których poruszamy kwestie związane z prowadzeniem rodzinnych przedsiębiorstw. O tym jakie problemy możemy napotkać, jak sobie z nimi radzić opowiadają praktycy.

Wyzwania dla firm rodzinnych

Tym razem, w połowie grudnia, spotkanie liderów polskich firm rodzinnych pod szyldem Deloitte odbyło się w Krośnie. Ściślej – w siedzibie firmy Splast, a także w przepięknym Dworze Kombornia. Konferencja dotyczyła przede wszystkim edukacji ekonomicznej dzieci, cyberbezpieczeństwa, ekspansji zagranicznej, a także różnych strategii inwestycyjnych.

Z zainteresowaniem i przyjemnością uczestniczyłem 12 grudnia 2019 roku w kolejnym spotkaniu z cyklu „Wyzwania dla firm rodzinnych”. Dzięki inicjatywie DELOITTE mieliśmy okazję poznać nowoczesny i w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny firmy Splast w Krośnie. Firmę, która działa na rynku od 20 lat SPLAST i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce. To była niezwykła okazja, aby z bliska przyjrzeć się złożonym procesom produkcyjnym. Firma posiada nowoczesny zakład technologiczny, umożliwiający szeroki zakres działań produkcji wytryskowej. Przyjrzeć się z bliska stosowanej technologii było naprawdę czymś imponującym.

Edukacja najmłodszych

Następnie udaliśmy się w gościnne progi przepięknego Dworu Kombornia, gdzie odbyła się część konferencyjna. Poruszyliśmy szereg istotnych i ważnych tematów. Podczas wydarzenia rozmawialiśmy m. in. o edukacji ekonomicznej dzieci, cyberbezpieczeństwie na przykładzie FFiL Snieżka. Poruszyliśmy również tematy ekspansji zagranicznej Nowego Stylu, wizji LPP jako polskiej firmy rodzinnej. Przyjrzeliśmy się bliżej historii powstania i rozwoju firmy Splast, a także strategii inwestycyjnej TDJ jako rodzinnej firmy inwestycyjnej. Prelegentami byli – jak zwykle – właściciele i przedstawiciele znanych polskich firm rodzinnych, takich jak FFiL Śnieżka, Splast, Yanko, LPP, Nowy Styl i TDJ.

Polecam filmową relację ze spotkania firm rodzinnych w Krośnie i Dworze Kombornia:

Polecam waszej uwadze cykl spotkań dotyczących wyzwań, jakie stoją przed firmami rodzinnymi. Cykl wystąpień organizowanych pod patronatem Deloitte to doskonała okazja na integrację lokalnych rodzinnych firm, a także wymianę wzajemnych spostrzeżeń.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.