Przedsiębiorczość w praktyce. Lekcja nr 1
4 grudnia 2013
Przedsiębiorczość. Zdzisław Dąbczyński na spotkaniu z licealistami. Tuchów.
Przedsiębiorczość w praktyce. Lekcja nr 2
20 stycznia 2014

Jeżeli praca jest przyjemnością, to życie jest zabawą

Inspiracje. Jeżeli praca jest przyjemnością, to życie jest zabawą. Słowa jednego z założycieli słynnej firmy IT Hewlett Packard inspirują i wciąż stanowią bodziec do działania.

Inspiracje

Inspiracje. Podobno jeżeli praca cię cieszy – tak naprawdę nigdy nie pracujesz.
Każda praca może cieszyć i dawać satysfakcję. Co więcej to ja tworzę mój świat. Wszystko zależy od wewnętrznego nastawienia i od wyboru: czy chcę być kreatorem czy ofiarą.
Trzeba tylko zmienić wewnętrznego „Naturalnego Narzekacza” na „Boba Budowniczego” i nie zatrzymywać się na narzekaniu, lecz działać, zmieniać, ulepszać, pracować nad sobą.

Każdy z nas może coś zmienić w swoim życiu i nigdy nie jest na to zbyt późno!

Warto podążać za swoimi marzeniami. Ale, wpierw należy je poznać. Przyjrzeć się nim, zaprzyjaźnić się z nimi.  Warto wykrzesać w sobie trochę walki o siebie, walki o własne lepsze jutro. Ciężka i ogromna praca, w którą zainwestujemy, przyniesie wymierne korzyści. Warto pokonywać wszelkie swoje ograniczenia. Co więcej, jak mówią, jedne z badań 80% rzeczy, których się boimy, tak naprawdę nigdy w naszym życiu się nie przytrafią. Trzeba zawalczyć o swoje marzenia.

Kreuj swój świat

Tak też było w moim przypadku. Stworzyłem swoją firmę WIMED od samego początku. Jedyne, co miałem to wizję i ogromną motywację do działania. Rozwijałem WIMED od zera. Jak każdy, kto wchodzi na drogę przedsiębiorcy, mierzyłem się z wieloma ograniczeniami, wyzwaniami rynkowymi i zmianami ustrojowymi. Mimo to, dzisiaj po niespełna 30 latach jesteśmy liderem branży drogownictwa. Konsekwentna praca sprawiła, że zaszliśmy daleko. Pamiętaj, że skoro ja mogłem coś w swoim życiu zmienić, Ty również możesz. Dlatego też zainspiruj się i podejmij wyzwanie. Niech Twoja praca będzie dla Ciebie przyjemnością.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.