Firmy rodzinne. Wyjątkowe spotkanie z Peterem Leachem
18 maja 2017
„Reading for leading”. Rzecz o książkach, przedsiębiorczości i przywództwie
19 czerwca 2017

Inspirujący wywiad dla „Business Misja”

W miniony wtorek miałem okazję zrealizować wywiad dla kanału „Business Misja”. To jeden z najbardziej popularnych programów emitowanych na YouTube, który porusza szeroko pojęte zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i rozwoju osobistego. Bohaterami kolejnych odcinków są przeróżne osoby, przede wszystkim dobrze znane postaci z tradycyjnych mediów, które właśnie na polu przedsiębiorczości zdobyły niemałe doświadczenie i odniosły znaczący sukces.

„Business Misja”. Idea

Łukasz Smolarski – twórca i lider kanału „Business Misja” – z powodzeniem dotarł do sporej grupy osób, krzewiących idee przedsiębiorczości i rozwoju. W tym m. in. do Jędrzeja Wittchena, Jerzego Krzanowskiego, Magdy Gessler, Daniela Olbrychskiego, Krzysztofa Pawińskiego, Marka Kamińskiego, Rafała Sonika, Doroty Wellman, Ireny Eris, Andrzeja Blikle i wielu, wielu innych. „Business Misja” dzisiaj to ponad 200 zrealizowanych wywiadów. Co więcej, to także ponad 2 000 000 wyświetleń na YouTube. Potencjał kanału rośnie, a Łukasz – jako lider projektu – zapowiada jego dynamiczny rozwój. Nie ma przecież nic bardziej inspirującego niż, by tak powiedzieć, „wiedza z pierwszej ręki”. Wiedza praktyczna, czyli rozmowy z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

Droga do sukcesu

Wywiad utrzymany jest w luźnej konwencji, choć dla każdego rozmówcy pierwsze pytania są zawsze takie same. Łukasz pyta o dzieciństwo, o cechy, które odróżniały bohatera wywiadu od rówieśników. Następnie padają pytania o firmę, której patronuje dany rozmówca. A więc o jej początki, ścieżkę rozwoju, największe osiągnięcia i porażki. Ponad wszelką wątpliwość „Business Misja” to znakomity przykład popularyzacji wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Powiem więcej: to rodzaj powszechnie dostępnego uniwersytetu. Wiedzy, która pierwszy i najważniejszy akcent stawia na praktykę działania. Przecież wszyscy rozmówcy Łukasza Smolarskiego to utalentowani polscy przedsiębiorcy. Ich doświadczenie może się stać dla młodego pokolenia wyjątkowo silną inspiracją do działania.

Business Misja. Droga przedsiębiorcy. Rozmowa Łukasza Smolarskiego ze Zdzisławem Dąbzyńskim.

Inspiracje i drogowskazy

Spotkanie z Łukaszem Smolarskim miało dla mnie również wymiar osobisty. Okazało się bowiem, że Łukasz dobrze zna moją książką pt. „Inspiracje i drogowskazy”. Co więcej – pochodzi z małopolski, z Nowego Sącza. To właśnie tam, podczas studiów w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University zdobył odpowiednie szlify, które pozwoliły mu rozwinąć w Warszawie karierę w branży IT, a także realizować swoje pasje poprzez emisję wywiadów na YouTube.

Business Misja. Zdzisław Dąbczyński w rozmowie z Łukaszem Smolarskim.

Szczere wyrazy uznania dla Łukasza i całej załogi kanału „Business Misja”. Dziękuję za determinację w popularyzacji bliskich mi idei, a także serdeczne słowa wdzięczności za możliwość podzielenia się z widzami kanału moim doświadczeniem.

Pamiętajcie, że jeszcze więcej ciekawych wskazówek i anegdot znajdziecie w książce pt. „Inspiracje i drogowskazy„. Zapraszam do lektury! Premiera odcinka „Business Misja” z moim udziałem – już wkrótce, na przełomie lipca i sierpnia.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.