Sądecki Tydzień Przedsiębiorczości - wykład Dąbczyński
Sądecki Tydzień Przedsiębiorczości
13 grudnia 2016
Wywiad. Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i drogowskazy.
Biznes. Książka. Motywacje – wywiad do obejrzenia
17 grudnia 2016

PWSZ w Tarnowie. Warsztaty z planowania kariery zawodowej

PWSZ w Tarnowie, to tutaj spotkałem się ze studentami. Kolejne inspirujące wydarzenie dopisuję do listy moich ulubionych spotkań. Warsztaty na uczelni odbyły się 30 listopada 2016 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Miałem przyjemność wystąpić przed młodym, ambitnym gronem słuchaczy – studentami Inżynierii Materiałowej oraz Wzornictwa.

PWSZ w Tarnowie. Warsztaty

PWSZ. Warsztaty planowania kariery zawodowej. Miałem przyjemność podzielić się zdobytą wiedzą, a jestem absolwentem warsztatów prowadzonych przez  Thimoty Clarka w zakresie stosowania metody Business Model You, ze studentami tarnowskiej uczelni. Metoda ta nawiązuje do Business Model Canvas, opracowanego przez Alexandra Oterwaldera na potrzeby projektowania modeli biznesowych. Po pierwsze, mój warsztat na uczelni miał na celu przybliżenie uczestnikom możliwości planowania kariery zawodowej z wykorzystaniem metodologii Canvas. Co więcej, ten model biznesowy został opracowany na podstawie doświadczeń przedsiębiorców z całego świata. Dodatkowo, jest on stosowany w najprężniej działających firmach na świecie, a szczególnie w młodych przedsiębiorstwach, które dopiero wkraczają w fazę poszukiwania optymalnej metody na biznes.

Z uwagi na złożoność zagadnień związanych z planowaniem kariery, w czasie wykładu przedstawione zostały podstawowe aspekty korzystania z tego modelu. Z tego względu w drugiej części warsztatów przeprowadziłem przykładowe modelowanie i planowanie kariery dla wybranych osób.

Canvas. Model biznesowy w praktyce

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć studentom możliwość planowania kariery zawodowej  z wykorzystaniem metodologii Canvas – bo taki też był cel mojej prelekcji.

Otrzymałem bardzo ciepłego e-maila, którego pozwolę sobie poniżej zacytować:

Szanowny Panie Zdzisławie,

jeszcze raz pragnę podziękować za interesującą i profesjonalnie przeprowadzoną prelekcję.
Opinie naszych studentów z Inżynierii Materiałowej oraz Wzornictwa są bardzo pozytywne. Co prawda dało się zauważyć, że chociaż wszystkim studentom spotkanie się podobało, to jednak nie wszyscy brali w nim czynny udział. Co więcej, myślę, że jest to wynikiem braku większej liczby tego typu spotkań podczas toku studiów. Dlatego też, w miarę naszych możliwości będziemy starali się organizować podobne wydarzenia. Finalnie liczymy tu bardzo na dalszą współpracę z Panem. Studiowanie to nie tylko zdobywanie wiedzy z danej dyscypliny, ale przede wszystkim też szeroko pojęte otwarcie na świat, nabywanie nowych umiejętności i kompetencji, wsłuchiwanie się w praktyczną wiedzę przekazywaną przez innych i wykorzystywanie tej wiedzy.
Mam nadzieję, że wyrazi Pan wolę dalszych spotkań.
Pozwoliłem sobie na przekazanie kilku Pana książek do uczelnianej biblioteki. Sporo książek wypożyczyłem studentom zaraz po spotkaniu i w dniach następnych.

Serdecznie pozdrawiam,
dr inż. Sebastian Bielecki – Dyrektor Instytutu Politechnicznego

Zachęcam do odwiedzenia strony poświęconej mojej najnowszej książce: „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia” Wydanie II uzupełnione. Co więcej, już teraz możesz pobrać darmowy fragment http://www.dabczynski.pl/inspiracje-drogowskazy/

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.