Warsztaty dla studentów Politechniki Krakowskiej
19 kwietnia 2017
Firmy rodzinne. Wyjątkowe spotkanie z Peterem Leachem
18 maja 2017

Festiwal Kompetencji Przyszłości w Krynicy Zdroju

Festiwal Kompetencji Przyszłości za nami! Warsztaty, które odbyły się w Krynicy, powstały na kanwie badań prowadzonych przez Institute for future. W ramach 4 bloków tematycznych dzieliliśmy się wiedzą i umiejętnościami.

Festiwal Kompetencji Przyszłości

Festiwal Kompetencji Przyszłości to odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania prowadzenia przedsiębiorstw. Świat wokół nas zmienia się w tempie zawrotnym. To, co wczoraj było nowe i zaskakujące, dziś okazuje się banalne i przestarzałe. Właśnie dlatego otaczającą nas rzeczywistość trzeba obserwować uważnie. Co więcej, trzeba nieustannie śledzić jej przeobrażenia. I co ważne – nigdy nie tracić zdolności do odkrywania zagadnień dotąd nieznanych i zdobywania nowych umiejętności. W takim oto kontekście, w gościnnych progach Hotelu SPA Dr Ireny Eris w Krynicy Zdroju, odbyła się kolejna edycja „Festiwalu Kompetencji Przyszłości”. Już dziś – jak przekonuje p. Katarzyna Gierczak-Grupińska, Prezes Fundacji Firmy Rodzinne – należy „zbroić się” w te umiejętności. Bowiem, to one wkrótce okażą się kluczowe dla skutecznego prowadzenia rodzinnych przedsiębiorstw.

Festiwal Kompetencji Przyszłości. Zdzisław Dąbczyński. Inspiracje i drogowskazy.

Festiwal Kompetencji Przyszłości. Idea

Trudno przecenić wagę spotkania, które odbyło się 11 maja w Krynicy Zdroju. Ponad wszelką wątpliwość było to wydarzenie o głęboko merytorycznym charakterze. Spotkanie poszerzyło horyzont naszej wiedzy w zakresie nowych mediów, cyberbezpieczeństwa, empatii w biznesie i nowych strategii zarządzania. Niemal cały dzień intensywnie pracowaliśmy pod opieką ekspertów w czterech grupach tematycznych. Dlatego też był to niezwykle owocny czas. Choć warsztaty zupełnie wyczerpały naszą energię, to jednak mieliśmy poczucie, że był to czas zainwestowany najlepiej, to znaczy: zainwestowany w rozwój własnych kompetencji. Co w konsekwencji przełoży się na nasze firmy.

Niezwykle inspirującym gościem warsztatów okazał się także Paweł Orfinger, Członek Zarządu Hotele SPA Dr Irena Eris, który przedstawił fascynującą historię rozwoju i ekspansji imperium kosmetycznego działającego pod szyldem Dr Ireny Eris. Raz jeszcze: szczere gratulacje znakomitej inicjatywy dla Katarzyny Gierczak-Grupińskiej, a także serdeczne podziękowania za porcję inspiracji dla Pawła Orfingera. Do zobaczenia, mam nadzieję, podczas kolejnej odsłony „Festiwalu Kompetencji Przyszłości”.

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.