Maksimum efektywności w pracy to więcej czasu dla rodziny
25 stycznia 2017
Business Model Canvas. Warsztat dla studentów WSB w Nowym Sączu
13 kwietnia 2017

Firmy rodzinne. Cykl spotkań pod patronatem Deloitte

Firmy rodzinne. Kolejne spotkanie pod patronatem Deloitte, które odbyło się 14 marca we Wrocławiu za nami! Wygłosiłem prelekcję na bardzo ważny temat – sukcesji w firmie rodzinnej. Miałem również przyjemność zaprezentować swoją książkę „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia”.

Ulotka Wyzwania dla firmy rodzinnej 2017Firmy rodzinne. Wyzwania

Podczas cyklu spotkań „Wyzwania dla firm rodzinnych 2017” wielu ekspertów podjęło temat sukcesji. Zjawisko, które wymaga przygotowania zarówno liderów, jak i następców. Dlatego też rozmawialiśmy jak przygotować firmę do nowej rzeczywistości. Co więcej, jak przygotować siebie do zmian. Ponadto  mieliśmy szansę podyskutować o wyzwaniach stojących przed firmami rodzinnymi w najbliższych latach, a także poznać historie sukcesu lokalnych przedsiębiorców. Sukcesja jest długim i wieloetapowym procesem, wymagającym strategicznego planowania i zarządzania. Jest jednak bardzo ważna, bo to kluczowy warunek przetrwania rodzinnego biznesu.

Prelekcja Zdzisława Dąbczyńskiego Wyzwania dla firm rodzinnych 2017

Jako założyciel firmy WIMED mogłem przedstawić swój punkt widzenia i podzielić się swoim doświadczeniem w prowadzeniu firmy. Po pierwsze podzieliłem się refleksją związaną z pojęciem sukcesji. Co więcej, mogłem opowiedzieć o książce, która zdradza jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia. Finalnie podzieliłem się także pasją do muzyki, która zawsze mnie mocno inspiruje.

Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia

Firmy rodzinne. Wyzwania. Spotkanie pod patronatem Deloitte we Wrocławiu. Zdzisław Dąbczyński.Firmy Rodzinne. Spotkanie pod patronatem Deloitte. Zdzisław Dąbczyński.

Miałem przyjemność zabrać głos także podczas konferencji z cyklu „Wyzwania dla firm rodzinnych 2016” organizowanej przez Deloitte. Poświęciłem temu zagadnieniu również cały rozdział w książce – zobacz http://www.dabczynski.pl/blog/maksimum-efektywnosci-w-pracy-to-wiecej-czasu-dla-rodziny/

Chętnie dzielę się swoim doświadczeniem – wywiad

Więcej możesz dowiedzieć się z wywiadu, jakiego udzieliłem dla Deloitte (organizatora cyklu spotkań, marki skupiającej dziesiątki tysięcy profesjonalistów w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących przy świadczeniu wybranym klientom usług audytorskich, doradztwa gospodarczego, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem i doradztwa podatkowego). Cieszę się, że mogłem przekazać najważniejszą radę firmom rodzinnym i opowiedzieć o harmonii między tą częścią, którą oddajemy firmie a tą, którą oddajemy rodzinie.

Inspirująca prezentacja

Poniżej prezentacja, którą przedstawiłem podczas cyklu spotkań. To cała esencja drogi życiowej, biznesowej i rodzinnej (codzienne wyzwania, kręte drogi życia, zarządzanie emocjami).

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.