Zdzisław Dąbczyński warsztaty PWSZ Tarnów
PWSZ w Tarnowie. Warsztaty z planowania kariery zawodowej
16 grudnia 2016
KNKS Open 2016 Zdzisław Dąbczyński
Inspirujące KNSK Open – spotkanie ze studentami Politechniki Krakowskiej
19 grudnia 2016

Biznes. Książka. Motywacje – wywiad do obejrzenia

Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania najnowszego wywiadu ze mną. Rozmowa została podzielona na 3 części. Każda część ma inny temat przewodni.

Zdzisław Dąbczyński – wywiad 1/3 – Firma

Wywiad składał się z trzech części. W pierwszej z nich rozmawiamy o firmie. Skąd pomysł na produkcję znaków drogowych? Podobnie, jak to się wszystko zaczęło? Co więcej, jak rozwija się WIMED obecnie? Zapraszam do obejrzenia pierwszej części, ponieważ może stać się inspiracją dla młodych adeptów przedsiębiorczości. Myślę, że przez te kilkanaście minut nikogo nie znudzi 🙂 1988 rok, to ważna dla mnie data. To wówczas zarejestrowałem w Urzędzie Miasta i Gminy w Tuchowie Zakład Rzemieślniczy Wytwarzanie i Montaż Elementów Drogowych. WIMED to właśnie skrót od pierwszych liter nazwy działalności. Ponadto, pierwsza siedziba zakładu mieściła się w garażu, w kuchni, czasem w pokoju, albo w małej szopie krytej eternitem. Finalnie, jesteśmy liderem oznakowania dróg w Polsce i Europie Wschodniej.

Zdzisław Dąbczyński – wywiad 2/3 – Książka

Druga część poświęcona jest mojej książce – „Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdrożach życia„, której wydanie II ukaże się już niebawem w sprzedaży. Dzielę się w niej praktycznymi inspiracjami, które sprawdziły się w moim przypadku. W dodatku, zachęcam do aktywnego eksplorowania i szukania własnej inspiracji poprzez załączoną mapę. Mam nadzieję, że zainspirują i Was drodzy czytelnicy w waszym własnym poszukiwaniu szczęścia, harmonii i sukcesu w życiu.
Dlatego też, zapraszam do obejrzenia rozmowy, a następnie odwiedzenia strony poświęconej książce:
http://www.dabczynski.pl/inspiracje-drogowskazy/

Zdzisław Dąbczyński – wywiad 3/3 – Motywacja

Ostatnia część rozmowy poświęcona jest motywacji. Skąd ją czerpać? Jak utrzymać? Czasami stajemy wobec trudnych wyzwań. Dlatego też, opowiadam, że mamy dwa wyjścia. Albo narzekać i popadać w marazm życiowy, albo wręcz przeciwnie – zapytać się siebie, co dobrego ta sytuacja chce czy może mnie nauczyć. Innymi słowy, możemy poszukiwać inspiracji, bądź zamykać się w sobie i obwiniać otoczenie za sytuację. Jeśli tylko zobaczymy szerzej, możemy dostrzec pozytywne oblicza tego, co nas spotyka. Wszystko zależy od naszej percepcji.

Kilka minut o motywacji może kogoś zmotywować do wielkich działań 🙂

 

Zdzisław Dąbczyński
Zdzisław Dąbczyński
Założyciel firmy WIMED - jednej z najbardziej rozpoznawanych i cenionych w Polsce i Europie firm oferujących oznakowanie drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsiębiorca, innowator, inspirator. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, inspiracjami z ludźmi, którzy szukają własnej drogi, motywacji do działania lub znaleźli się na życiowym zakręcie. Moje refleksje są wynikiem wieloletnich poszukiwań, sprawdzania swoich możliwości, a także pasji tworzenia.